Başkan Tokat yangın bölgesinde

Milas’ın Boğaziçi Mahallesi sınırlarında başlayan orman yangını devam ederken, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat yangın bölgesine giderek incelemelerde bulundu. Tüm imkânların seferber edildiği yangın bölgesinden bilgi aktaran Başkan Tokat, “En büyük temennimiz yangının söndürülmesi.” dedi.

Milas’ın Boğaziçi Mahallesi sınırlarında saat 15.08’de orman yangını başladı. Yangının başladığı ilk andan itibaren yangın bölgesine hareket eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, alevlerin yoğun olarak etkisini gösterdiği bölgelerde incelemelerde bulundu.

BAŞKAN TOKAT: “HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALDIK”

Milas halkına son gelişmeleri Kuyucak ve Boğaziçi’nden yaptığı sosyal medya paylaşımlarıyla duyuran Başkan Tokat, “Burası Halep çamlarının yoğun olarak bulunduğu bir bölge. Maalesef otlar çok kuru. Havadan THK uçakları ve helikopterler müdahale ederken, karadan da arazözler ve iş makineleri müdahale ediyor. Yangın 15.08’de Boğaziçi Sulak Alan kenarında Mersincik bölgesinden çıktı. Çıkış sebebini henüz bilmiyoruz. Kuyucak yönüne doğru ilerleyen yangın, Halep çamları ile buluştu ve otların kuru olması nedeniyle buraya kadar geldi. Burası Milas’ın en çok 2. konutu olan bölgesi. Yazlıkçıların yoğun olduğu bölge. Biz her türlü gerekli tedbiri aldık. Gerekli müdahaleyi sürdürüyoruz. Milas Belediyesi ekiplerimiz de görev başındalar. Hepimize geçmiş olsun. İnşallah kontrol altına alındığını en kısa sürede bildirebiliriz.” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir