TFF, gece yarısı faturasını açıkladı! Ceza almayan yok

TFF’den yapılan açıklamaya nazaran, PFDK, lider Dursun Özbek’e kulüp toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımlarda yer alan sportmenliğe alışılmamış hareketi nedeniyle 21 gün hak mahrumiyeti ve 50 bin lira para cezası uyguladı.

ALİ KOÇ’A 200 BİN LİRA

Kurul, lider Ali Koç’un ise kulüp resmi toplumsal medya hesabından yapılan açıklama ve paylaşımlar nedeniyle 200 bin lira para cezası verilmesi istikametinde karar aldı.

ÇAVUŞOĞLU’NUN CEZASI 52 BİN LİRA

Disiplin Kurulu, Alanyaspor Kulübü Lideri Hasan Çavuşoğlu’nun ise basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda yer alan sportmenliğe muhalif hareketi nedeniyle 52 bin lira ile cezalandırılmasına hükmetti.

JESUS’A 1 MAÇ

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus’a 1 resmi karşılaşmada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı getirdi. Şura, Portekizli teknik adama 1 maçlık cezayı Spor Toto Üstün Lig’in 26. haftasındaki Corendon Alanyaspor maçında rakip grup mensubuna yönelik sportmenliğe alışılmamış hareketi nedeniyle verdi. Jesus’a Alanyaspor maçındaki ihlali ile UEFA Avrupa Ligi’nde Sevilla ile oynanan müsabaka sonrasındaki sportmenliğe ters açıklamaları nedeniyle toplamda 130 bin lira para cezası da uygulandı.

EMRE BELÖZOĞLU, 2 MAÇ CEZA ALDI

PFDK, Medipol Başakşehir Teknik Yöneticisi Emre Belözoğlu’na 2 maç men cezası verdi. Konsey, Spor Toto Muhteşem Lig’in 26. haftasındaki VavaCars Fatih Karagümrük karşılaşmasında kırmızı kart gören Belözoğlu’na ihraç öncesi ve sonrasında hakeme yönelik sportmenliğe karşıt hareketleri nedeniyle 2 resmi karşılaşmada soyunma odası ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 52 bin lira para cezası uyguladı.

KONYA ANTRENÖRÜNE 1 MAÇ CEZA

Disiplin Kurulu ayrıyeten Otomobilim.com Konyaspor Yardımcı Antrenörü Branimir Micovic’e 1 maç men ve 26 bin lira ceza verilmesine hükmetti.

KULÜPLERE PARA CEZASI

Konyaspor Kulübüne 586 bin 500 lira, Galatasaray Kulübüne 511 bin lira, Fenerbahçe Kulübüne 420 bin lira, Beşiktaş Kulübüne ise 175 bin lira para cezası verildi. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın birtakım taraftarların elektronik bilet kapsamındaki kartlarının da bloke edilmesi kararlaştırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir