Trump’ı cinsel saldırıyla suçlayan E. Jean Carroll ifade verdi

ABD’nin eski başkanı Donald Trump, eski köşe müellifi E. Jean Carroll’a cinsel hücumda bulunduğu argümanıyla yargılanıyor. New York’ta Manhattan Federal Mahkemesi’nde salı günü başlayan dava kapsamında söz veren Carroll, Trump’ın kendisine cinsel akında bulunduğunu ve darp ettiğini söyledi. Heyet karşısında çıkan Carroll, Trump’ın suçlamaları reddetmesiyle ‘itibarının zedelediğini’ belirtti.

Carroll, 1995’in sonu yahut 1996’nın başında Trump’ın New York’taki bir mağazada kendisine saldırdığını tez ediyor. Muharrir, Trump’ın kendisini darp ettiği ve daha sonra kitabında palavra söylediğini tez ederek, ‘adını karaladığı’ gerekçesiyle tazminat ödemesini istiyor. Carroll, taarruzun Manhattan’daki Bergdorf Goodman isimli mağazada gerçekleştiğini söylüyor.

‘TRUMP’IN PAYLAŞIMLARI UYGUNSUZ’

Carroll, tabir vermeden evvel yargıç Lewis Kaplan, Trump’ın toplumsal medya paylaşımlarının ‘jüriye müdahale’ kapsamına girebileceğini ve ‘uygunsuz’ olduğunu tabir etti. Trump, duruşmadan evvel toplumsal medyada Carroll’ın suçlamalarına, ‘uydurmaca bir dolandırıcılık’ ve davaya da ‘cadı avı’ demişti.

‘HAYATTAKİ TEK MAKSADIM ORADAN ÇIKMAKTI’

İfade vermek üzere heyet karşısına çıkan Carroll, 1995’in sonu yahut 1996’nın başında Bergdorf Goodman mağazasında alışveriş yaparken Trump ile karşılaştığını anlattı. Carroll, eski liderin ikram seçiminde yardımcı olmasını istediğini aktardı. Carroll, kendisinin bir şapka yahut çanta önerdiğini lakin bunun Trump’ın ilgisini çekmediğini, eski liderin kendisini iç çamaşır kısmına yönlendirdiğini belirtti.

Daha sonra Trump’ın yönlendirmesi ile soyunma odasına girdiklerini anlatan Carroll, Trump’ın ruh halininin ‘hızla değiştiğini’ lisana getirdi. Soyunma odasında Trump’ın kendisini darp ettiğini anlatan Carrolls, “O an hayattaki tek gayem oradan çıkmaktı” dedi.

Eski lider hakkında bir dizi diğer dava da devam ediyor. Carroll’ın davayı kazanması halinde şu ana kadar hakkında bu cins yirmiyi aşkın sav gündeme getirilen Trump, birinci sefer yasal olarak cinsel hücumdan hatalı bulunmuş olacak. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir