“Türkiye petrolleri” SADAT’çılara emanet

Türkiye Petrolleri Anonim İştiraki, 14 Nisan’da “Özel güvenlik hizmeti alımı” ismi altında bir ihale düzenledi.

İleri Haber’den Ersan Kınık’ın haberine nazaran; yalnızca davet edilen şirketlerin teklif verebildiği pazarlık yordamıyla düzenlenen ihaleye 2 firma davet edildi.

İhaleyi 421 bin 95 TL’lik teklifte bulunan Ekol Küme Müdafaa Güvenlik isimli şirket kazandı.

SADAT’ın kurucuları ortasında yer alan Mehmet Naci Efe ile Mehmet Tek, kamuya ilişkin olan Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’na (TPAO) ilişkin tesislerin güvenlik ihalesini aldı.

İhale kapsamında 1 Temmuz 2023 – 30 Haziran 2024 tarihleri ortasında, TPAO’ya ilişkin Güllük Eğitim ve Dinlenme Tesisleri 1 yıl müddetle korunacak.

11 YILDA 637 MİLYON TL’Yİ BULAN 111 BAŞKA İHALE ALDILAR

Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan bilgilere nazaran, TPAO’nun güvenlik ihalesini alan Ekol Küme Müdafaa Güvenlik ve Eğitim Hizmetleri A.Ş. ‘nin sahipleri, muhalefet partileri tarafından sıklıkla paramiliter bir örgütlenme olduğu tezleriyle gündeme gelen SADAT’ın kurucuları olan Mustafa Tek ile Mehmet Naci Efe.

Tek ile Efe’nin sahibi olduğu şirketler, 2012 yılından günümüze kamu kurumlarından toplamda 111 farklı ihale alırken, bu ihalelerin toplam bedeli ise tam olarak 637 milyon 567 bin TL olarak karşımıza çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir